Info Futbol

TOTA LA INFORMACIÓ DEL FUTBOL MUNDIAL

Històric d’entrenadors

Tot seguit es llisten els entrenadors del club al llarg de la seva història per ordre cronològic.

Secció masculinaNac.EntradaSortidaDies
Juanito CárcerBandera de España192030 de novembre de 1926
Peris Llorente *Bandera de España1 de desembre de 192631 de desembre de 1927395 dies
Santiago Bernabéu *Bandera de España
José Ángel BerraondoBandera de España1 de gener de 19287 de setembre de 1928250 dies
José QuiranteBandera de España13 de setembre de 19281930
Lippo HertzkaBandera d'Hongria19301932
Robert FirthBandera d'Anglaterra19321934
Paco BruBandera de España19341941
Juan Armet KinkéBandera de España27 de juny de 194115 de desembre de 1942536 dies
Pablo HernándezBandera de España15 de desembre de 194229 de desembre de 194214 dies
Ramon AlzinesBandera de España29 de desembre de 19421945
Jacinto QuincocesBandera de España19451946
Baltasar AlbénizBandera de España19461947
Jacinto QuincocesBandera de España194727 de gener de 1948
Michael KeepingBandera d'Anglaterra29 de gener de 1948novembre de 1950
Baltasar AlbénizBandera de Españanovembre de 1950març de 1951
Héctor ScaroneBandera de Uruguaymarç de 19511952
Juan Antonio IpiñaBandera de España19521953
Enrique FernándezBandera de Uruguay195310 de desembre de 1954
José VillalongaBandera de España10 de desembre de 19541957
Luis CarnigliaBandera de Argentina195719 de febrer de 1959
Miguel MuñozBandera de España21 de febrer de 195913 d’abril del 195951 dies
Luis CarnigliaBandera de Argentina13 d’abril del 19591959
Manuel Fleitas SolichBandera del Paraguai195912 d’abril del 1960
Miguel MuñozBandera de España13 d’abril del 196015 de gener de 19745025 dies
Luis MolownyBandera de España15 de gener de 19741974
Miljan MiljanićBandera de Iugoslàvia19747 setembre 1977 
Luis MolownyBandera de España7 setembre 1977 1979
Vujadin BoškovBandera de Iugoslàvia197929 març 1982
Luis MolownyBandera de España29 març 1982 30 de juny de 198293 dies
Alfredo Di StéfanoBandera de Argentina1 de juliol de 1982 (19-maig) 22 maig 1984 691 dies
Amancio AmaroBandera de España22 maig 1984 16 abril 1985 390 dies
Luis MolownyBandera de España16 abril 1985 30 de juny de 1986440 dies
Leo BeenhakkerBandera dels Països Baixos1 juliol 1986 (8-abril) 30 de juny de 19891095 dies
John Benjamin ToshackBandera de Gales1 juliol 1989 (9-maig) 19 novembre 1990 558 dies
Alfredo Di StéfanoBandera de Argentina21 novembre 1990 22 març 1991 121 dies
Radomir AntićBandera de Iugoslàvia22 març 1991 27 gener 1992 311 dies
Leo BeenhakkerBandera dels Països Baixos27 gener 1992 29 de juny de 1992154 dies
Benito FloroBandera de España1 juliol 1992 7 març 1994 614 dies
Vicente del BosqueBandera de España7 març 1994 30 de juny de 1994115 dies
Jorge ValdanoBandera de Argentina1 juliol 1994 21 gener 1996 569 dies
Vicente del BosqueBandera de España21 gener 1996 24 de gener de 19963 dies
Arsenio IglesiasBandera de España24 gener 1996 29 de maig de 1996126 dies
Fabio CapelloBandera de Italia1 de juliol de 1996 (20-maig)24 juny 1997 358 dies
Jupp HeynckesBandera d'Alemanya25 juny 1997 28 maig 1998 337 dies
José Antonio CamachoBandera de España17 juny 1998 9 juliol 1998 22 dies
Guus HiddinkBandera dels Països Baixos15 juliol 1998 23 febrer 1999 223 dies
John Benjamin ToshackBandera de Gales24 febrer 1999 17 novembre 1999 264 dies
Vicente del BosqueBandera de España17 novembre 1999 23 juny 2003 1314 dies
Carlos QueirozBandera de Portugal25 juny 2003 24 de maig de 2004333 dies
José Antonio CamachoBandera de España25 maig 2004 20 setembre 2004 117 dies
Mariano García RemónBandera de España20 setembre 2004 30 desembre 2004 101 dies
Vanderlei LuxemburgBandera del Brasil30 desembre 2004 5 desembre 2005 340 dies
Juan Ramón López CaroBandera de España5 desembre 2005 30 juny 2006 207 dies
Fabio CapelloBandera de Italia5 juliol 2006 28 juny 2007 358 dies
Bernd SchusterBandera d'Alemanya9 juliol 2007 9 de desembre de 2008519 dies
Juande RamosBandera de España9 desembre 2008 1 de juny de 2009174 dies
Manuel PellegriniBandera de Xile2 juny 2009 26 maig 2010 358 dies
José Mourinho núm. 2Bandera de Portugal31 maig 2010 1 juny 2013 1097 dies
Carlo AncelottiBandera de Italia26 juny 2013 25 de maig de 2015698 dies
Rafa BenítezBandera de España3 juny 2015 4 de gener de 2016215 dies
Zinedine ZidaneBandera de França4 gener 2016 1 juny 2018 879 dies
Julen LopeteguiBandera de España14 de juny de 201829 d’octubre del 2018137 dies
Santiago SolariBandera de Argentina30 d’octubre del 201811 de març de 2019132 dies
Zinedine ZidaneBandera de França11 de març de 201926 de maig de 2021807 dies

 151 total views,  1 views today

Copyright © Tots els drets reservats. | Newsphere by AF themes.
Catalan Catalan Spanish Spanish
error: El contingut està protegit!!