Info Futbol

TOTA LA INFORMACIÓ DEL FUTBOL MUNDIAL

Campions Futbol Argentí

TemporadaCampió
1891Saint Andrew’s
1892(No hi va haver torneig)
1893Llomes Athletic
1894Llomes Athletic
1895Llomes Athletic
1896Llomes Academy
1897Llomes Athletic
1898Llomes Athletic
1899Belgrano Athletic
1900English High School
1901Alumni
1902Alumni
1903Alumni
1904Belgrano Athletic
1905Alumni
1906Alumni
1907Alumni
1908Belgrano Athletic
1909Alumni
1910Alumni
1911Alumni
1912 (Associació Argentina de Football)Quilmes
1912 (Federació Argentina de Football)Porteny
1913 (Associació Argentina de Football)Racing Club
1913 (Federació Argentina de Football)Estudiants de La Plata
1914 (Associació Argentina de Football)Racing Club
1914 (Federació Argentina de Football)Porteny
1915Racing Club
1916Racing Club
1917Racing Club
1918Racing Club
1919 (Associació Argentina de Football)Boca Juniors
1919 (Associació Amateur Argentina de Football)Racing Club
1920 (Associació Argentina de Football)Boca Juniors
1920 (Associació Amateur Argentina de Football)River Plate
1921 (Associació Argentina de Football)Huracà
1921 (Associació Amateur Argentina de Football)Racing Club
1922 (Associació Argentina de Football)Huracà
1922 (Associació Amateur Argentina de Football)Independent
1923 (Associació Argentina de Football)Boca Juniors
1923 (Associació Amateur Argentina de Football)Sant Llorenç d’Almagro
1924 (Associació Argentina de Football)Boca Juniors
1924 (Associació Amateur Argentina de Football)Sant Llorenç d’Almagro
1925 (Associació Argentina de Football)Huracà
1925 (Associació Amateur Argentina de Football)Racing Club
1926 (Associació Argentina de Football)Boca Juniors
1926 (Associació Amateur Argentina de Football)Independent
1927Sant Llorenç d’Almagro
1928Huracà
1929Gimnàstica i Esgrima La Plata
1930Boca Juniors
1931 (Associació Argentina de Football)Estudiantil Porteny
1932 (Associació Argentina de Football)Sportivo Barraques
1933 (Associació Argentina de Football)Dock Sud
1934 (Associació Argentina de Football)Estudiantil Porteny

 

Professionalisme

Des de 1931

TemporadaCampió
1931 (Lliga Argentina de Football)Boca Juniors
1932 (Lliga Argentina de Football)River Plate
1933 (Lliga Argentina de Football)Sant Llorenç d’Almagro
1934 (Lliga Argentina de Football)Boca Juniors
1935Boca Juniors
1936 (Copa d’Honor)Sant Llorenç d’Almagro
1936 (Copa Campionat)River Plate
1936 (Copa d’Or)River Plate
1937River Plate
1938Independent
1939Independent
1940Boca Juniors
1941River Plate
1942River Plate
1943Boca Juniors
1944Boca Juniors
1945River Plate
1946Sant Llorenç d’Almagro
1947River Plate
1948Independent
1949Racing Club
1950Racing Club
1951Racing Club
1952River Plate
1953River Plate
1954Boca Juniors
1955River Plate
1956River Plate
1957River Plate
1958Racing Club
1959Sant Llorenç d’Almagro
1960Independent
1961Racing Club
1962Boca Juniors
1963Independent
1964Boca Juniors
1965Boca Juniors
1966Racing Club
1967 (Metropolità)Estudiants de La Plata
1967 (Nacional)Independent
1968 (Metropolità)Sant Llorenç d’Almagro
1968 (Nacional)Vélez Sarsfield
1969 (Metropolità)Chacarita Juniors
1969 (Nacional)Boca Juniors
1970 (Metropolità)Independent
1970 (Nacional)Boca Juniors
1971 (Metropolità)Independent
1971 (Nacional)Rosari Central
1972 (Metropolità)Sant Llorenç d’Almagro
1972 (Nacional)Sant Llorenç d’Almagro
1973 (Metropolità)Huracà
1973 (Nacional)Rosari Central
1974 (Metropolità)Newell´s Old Boys
1974 (Nacional)Sant Llorenç d’Almagro
1975 (Metropolità)River Plate
1975 (Nacional)River Plate
1976 (Metropolità)Boca Juniors
1976 (Nacional)Boca Juniors
1977 (Metropolità)River Plate
1977 (Nacional)Independent
1978 (Metropolità)Quilmes
1978 (Nacional)Independent
1979 (Metropolità)River Plate
1979 (Nacional)River Plate
1980 (Metropolità)River Plate
1980 (Nacional)Rosari Central
1981 (Metropolità)Boca Juniors
1981 (Nacional)River Plate
1982 (Metropolità)Estudiants de La Plata
1982 (Nacional)Ferro Carril Oest
1983 (Metropolità)Independent
1983 (Nacional)Estudiants de La Plata
1984 (Metropolità)Argentins Juniors
1984 (Nacional)Ferro Carril Oest
1985 (Nacional)Argentins Juniors
1985/86River Plate
1986/87Rosari Central
1987/88Newell´s Old Boys
1988/89Independent
1989/90River Plate
1990/91Newell´s Old Boys
1991 (Obertura)River Plate
1992 (Clausura)Newell´s Old Boys
1992 (Obertura)Boca Juniors
1993 (Clausura)Vélez Sarsfield
1993 (Obertura)River Plate
1994 (Clausura)Independent
1994 (Obertura)River Plate
1995 (Clausura)Sant Llorenç d’Almagro
1995 (Obertura)Vélez Sarsfield
1996 (Clausura)Vélez Sarsfield
1996 (Obertura)River Plate
1997 (Clausura)River Plate
1997 (Obertura)River Plate
1998 (Clausura)Vélez Sarsfield
1998 (Obertura)Boca Juniors
1999 (Clausura)Boca Juniors
1999 (Obertura)River Plate
2000 (Clausura)River Plate
2000 (Obertura)Boca Juniors
2001 (Clausura)Sant Llorenç d’Almagro
2001 (Obertura)Racing Club
2002 (Clausura)River Plate
2002 (Obertura)Independent
2003 (Clausura)River Plate
2003 (Obertura)Boca Juniors
2004 (Clausura)River Plate
2004 (Obertura)Newell´s Old Boys
2005 (Clausura)Vélez Sarsfield
2005 (Obertura)Boca Juniors
2006 (Clausura)Boca Juniors
2006 (Obertura)Estudiants de La Plata
2007 (Clausura)Sant Llorenç d’Almagro
2007 (Obertura)Lanús
2008 (Clausura)River Plate
2008 (Obertura)Boca Juniors
2009 (Clausura)Vélez Sársfield
2009 (Obertura)Bànfield
2010 (Clausura)Argentins Juniors
2010 (Obertura)Estudiants de La Plata
2011 (Clausura)Vélez Sársfield
2011 (Obertura)Boca Juniors
2012 (Clausura)Arsenal FC
2012 (Torneig Inicial)Vélez Sarsfield
2013 (Torneig Final)Newells Old Boys
2013 (Campió de Primera Divisió 2012/13)Vélez Sarsfield
2013 (Torn Inicial)Sant Llorenç d’Almagro
2014 (Torneig Final)River Plate
2014 (Torneig Inicial)Racing Club
2015 (Campionat de Primera Divisió)Boca Juniors
2016 (Campionat de Primera Divisió)Lanús 
2017 (Campió de Primera Divisió 2016/17)                                      Boca Juniors      
Superlliga 2018Boca Juniors
Superlliga 2019   Racing Club
Superlliga 2019/2020 Boca Juniors

 140 total views,  1 views today

Copyright © Tots els drets reservats. | Newsphere by AF themes.
Catalan Catalan Spanish Spanish
error: El contingut està protegit!!